Про нас

Компанія ПВТП «АКРОПОЛІС» є офіційним представником бренду Orange Amps в Україні.

Компанія Orange Amplifiers, заснована в 1968 Кліффом Купером, сьогодні відома як один з провідних світових виробників гітарних підсилювачів. Легендарний британський звук та яскраво-оранжевий колір апарату сьогодні стали одним із символів якості та надійності концертного обладнання. Багато культових гуртів від Led Zeppelin до Weezer віддають перевагу цим ламповим підсилювачам і чудовим гітарним кабінетам для живих виступів та студійної роботи.

Купер починав як музикант, використовуючи підвал у Вест-Енді (Лондон) як професійну студію звукозапису, але незабаром був змушений відкрити над нею музичний магазин, щоб справлятися з накладними витратами. Грошей на закупівлю товару було небагато, тому Кліфф став торгувати вживаним обладнанням, і йому сприяло те, що музиканти того часу вважали, що у старих, потертих та побитих гітарах більше характеру, ніж у нових.

Справи йшли добре, магазин Orange зайняв позицію на своєму ринку, а Купер вирішив почати розробку власних підсилювачів. Вже пізно восени 1968 року компанія Radio Craft була обрана для виробництва перших підсилювачів під маркою Orange. У цей час продавець магазину Orange Мік Дініс щільно працював над дизайном гітарних кабінетів. Будучи гастролюючим музикантом, Мік розумів усі складнощі, які має випробувати обладнання, так що на перше місце була поставлена ​​міцність і надійність.

Перші підсилювачі Orange Matamp показали хороші продажі і стало зрозуміло, що невелике приміщення Radio Craft не підійде для виробничих потреб, тоді було вирішено створити спільну компанію з власником Radio Craft — Cooper Mathias Ltd. Завод був відкритий на передмісті Хаддерсфілда на початку 1970 року. Але це не допомогло, справи в Лондонському магазині йшли успішно, а завод просто не встигав за обсягами замовлень. Куперу довелося повністю відмовитися від партнерства, взяти справи у свої руки та відкрити виробництво у Лондоні. Продажі продовжували зростати, так що вже в 1973 році довелося знову модернізувати і переносити виробництво, цього разу в графство Кент.

Наступні п'ять років справи йшли в гору, але в 1978 знесли будівлі на New Compton Street, де знаходився магазин Orange. А наступного року за короткий проміжок часу перестали існувати два великі закордонні дистриб'ютори, що призвело до закриття заводу в Кенті. Усі вісімдесяті Купер випускав підсилювачі в дуже обмежених кількостях виключно на замовлення. У 1992 році дійшло до того, що право на використання бренду Orange перейшло компанії Gibson, яка відновила виробництво в Кенті та почала виробляти вдосконалені версії класичних моделей. Значного комерційного успіху досягти не вдалося, так що в лютому 1997 року за взаємною згодою сторін назва Orange повернулася до Кліфа Купера.

Кліфф взявся за справу з новими силами та серйозними намірами. Для початку він запросив на посаду технічного директора Адріана Емслі, гітариста та експерта з лампових підсилювачів, його завданням було оновити асортимент відповідно до сучасних вимог. Також вони дослухалися і професійних музикантів. Наприклад, модифікації, запропоновані Ноелем Галлахер лягли в основу серії OTR.

У 1998 році відбувся запуск серії AD, яка була гаряче прийнята і критиками та такими музикантами, як Джиммі Пейдж та Джеремі Спенсер. Модель AD15 зуміла навіть виграти Editor's Pick Award журналу US Guitar Player – Orange стала першою британською компанією, яка отримала приз у цій категорії. Ця подія привернула увагу не тільки до AD15, але і до всієї продукції Orange, ставши важливою подією на шляху відновлення компанії.

У новому тисячолітті настав справжній ренесанс Orange - асортимент суттєво розширився, якість вийшла на новий рівень, популярність у музикантів тільки зростає, а компанія навіть не думає зменшувати обертів.